Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są faktycznie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.